Квір-справедливість

Це щось більше, аніж можливість для білих геїв публічно триматися за руки

Russian_Embassy_in_Helsinki,_LGBT_pavementХороші новини для всіх: американське суспільство нарешті прийняло квірів. Боротьбу завершено! Насправді, наша сексуальність – така ж нудьга, як і наші зачіски часів середньої школи. Таке пише знаний дописувач Нью-Йорк Таймс Девід Карр у статті, що змусила мене сумно й безнадійливо хитати головою.

Карр зробив собі ім’я як медійний експерт: він знає як медіа працюють, хто куди прямує та на що має вплив. Я зустрічала його двічі у житті. Цей факт я використовую для того, аби змусити колег-журналістів заздрити мені. Карр справді яскрава, красномовна та прониклива особистість. Його статті, зазвичай, такі ж. Але у цьому тексті Карр робить те саме, що й багато відомих авторів й публічних діячів роблять із найкращих намірів:  плутає відносне соціальне визнання білих геїв із досягенням справедливості та рівності для всіх квірів.

Він правильно критикує Гокер (відомий ньюйоркський блог, що позиціонує себе як джерело основних новин і пліток про знаменитостей) за те, що його автори публічно травили символа Фокс Ньюз Шепарда Сміта за його гомосексуальність. Також Карр влучно зазначає: публічні розкриття подібного кшталту більше не отримують значного розголосу.

“І ми знаємо чому, – пише Карр, – адже наша культура не стоїть на місці. Люди бачать геїв на роботі, в школі, на телебаченні. По ходу, зараз коли шлюб між людьми однієї статі – факт, чиясь сексуальна орієнтація – це не тільки не новина, це навіть не дуже цікаво.”

Він розказує, наскільки всі спокійні щодо шлюбу між геями: більше половини американців підтримує цю ініціативу, хоча лише 14 штатів зробили процедуру легальною. Каррівська увага саме до шлюбу дуже красномовна. Особливо беручи до уваги, що текст, якому він опонує, не говорить про це жодного слова. Завдяки мейнстримним ЛГБТ групам як-от Кампанія за Права Людини, шлюбна рівність позиціонується як основна вимога квірів.

Навіть Фокс Ньюз, продовжує Карр, переступили через свою ворожість й неприйнятність шлюбу між геями: “Із того, що я можу бачити – Фокс Ньюз зробили хорошу роботу. Вони показали доволі широкий діапазон консервативних поглядів на шлюб між людьми однієї статі, стверджуючи, що разом із рештою країни, їхні погляди еволюціонували.” Доволі справедливо. Консервативні коментатори вже бодай не урівнюють гомосексуальність із зоофілією.  Це вже щось. Але одна справа – мати кілька зразкових представників гей-ком’юніті в медіа, й інша – коли покази у прайм-тайм не сприймають як огиду. Тому прийняття окремими відомими консерваторами ідеї шлюбної рівності мене не задовільняє.

Я жодним чином не хочу недооцінювати значення шлюбної рівності для багатьох людей. Якоюсь мірою, це також показник прогресу: багатий білий гей може публічно тусити в барі разом зі своїм бойфрендом. І що жодних нарікань не викликає ситуація, коли відомий блог публікує статтю про чоловічу сексуальність. Але стаття на кшталт Каррівської робить ведмежу послугу в тому плані, що заохочує гетеросексуальних союзників та квірів підняти келих, святкуючи виграну битву.

Дорога до квір-справедливості та рівності – це щось більше, аніж рівність у шлюбі. І щось набагато більше, аніж соціальна стабільність для знаних білих гомосексуалів. Вона включає вимоги психічної та фізичної безпеки для молодих квірів. Згадайте лише випадок, коли учня старших класів-трансгендера переслідував Каліфорнійський Інститут Справедливості. Квір-рівність та справедливість включає боротьбу за рівний доступ до житла та роботи.

Згідно зі звітом щодо кримінальної злочинності за 2010 рік, ЛГБТ-підлітки мають більше шансів стати жертвами насилля на ґрунті ненависті, аніж будь-яка інша соціальна група. Більше того, небілі трансгендери скоріше за своїх білих колег стануть жертвами дискримінацій. Середня тривалість життя трансів становить 30-32 роки. А згідно дослідження Каліфорнійського Університету Лос-Анджелеса, ЛГБТ-підлітки становлять 40% серед бездомної молоді.

У якості медіа-гуру Карр справді пропонує цікавий виклад того, як же ж наша культура зрушила далі. Але статті подібного кшталту дозволяють людям саме рухатися далі замість того, щоб озирнутися та почати боротися за можливість жити безпечно для всіх квірів, мати економічну стабільність та взагалі жити щасливим і повним життям.

Переклад: Дафна Рачок
Джерело

Leave a Reply