Чого діснеївські мультики навчили нас про дівочу силу

Для дівчаток важливо мати рольові моделі жіночої статі, що надихають. І нам, фанаткам Діснея, не бракувало таких моделей в мультиках, що їх ми переглядали в дитинстві. Багато енергійних діснеївських панянок продемонстрували нам, що ми можемо досягнути здійснення будь-яких наших мрій, якщо дозволимо собі боротись за них. Погляньмо сьогодні на ті уроки дівочої сили, які дали нам ці мультфільми. Якщо вам необхідно трішки щоденного натхнення від найкрутіших дівчиськ, яких ви знаєте, читайте і збадьоріться.

Неможливо бути дівчиною “у неправильний спосіб”.

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-Cinderella

Ти жіночна у традиційному розумінні, як Попелюшка? Спортивна, як Меріда? Книжковий хробак, як Белла? Хай яка б ти була, ось відповідь: ти чудова. Як кожна із цих принцес особлива у власний спосіб, так і ти прекрасна така, як є, незважаючи на те, як ти одягаєшся чи що ти любиш робити. І ніколи не дозволяй нікому говорити тобі інше.

Дівчата можуть робити геть усе, що завгодно

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-Mulan

Якщо хтось недооцінює тебе, просто згадай, що доки усе містечко Мулан чесало язиками про те, яка вона невдаха через катастрофу у свашки, вона, фактично, врятувала Китай. Так-так, вона врятувала весь Китай з його імператорською династією. І Мулан використовувала свої сильні риси (стратегічне мислення, кмітливість, сміливість) щоб це зробити – вона не мусила перетворюватись на когось, ким не була, чи “бути мужиком”, щоб досягнути успіху. Твій потенціал безмежний. Не забувай про це.

Інші жінки – твої союзниці

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-Good-Fairies-copy

Не забуваймо, хто керував порятунком принцеси Аврори в “Сплячій красуні”. Звісно, Філіпів поцілунок розбудив її, однак хто захищав її, коли Малефісента прокляла її ще в колисці? Хто дбав про її безпеку та щастя шістнадцять років? Хто визволив Філіпа з Малефісентиних пазурів і забезпечив йому зброю, якої він потребував, щоб протистояти силам зла? Це були три добрі феї. У діснеївських мультиках на кожному кроці трапляються приклади жінок, що об’єднуються і підтримують одна одну, і це важливий урок, про який варто пам’ятати.

Тобі ніхто не потрібен, щоб “доповнювати” тебе

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-Merida

Меріда не хоче заміж, вона хоче залишатись сама і розпускати свої руді коси по вітру, доки скаче верхи долинами, пускаючи стріли у мішень призахідного сонця… І це чудово! Меріда досконало демонструє, що не мати в пріоритеті пошук романтичної любові – цілком нормально. Куди важливіше іти за покликом серця, хай куди б воно вело.

Забудь про чужі очікування і обирай власний шлях

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-Belle-copy

Бідні провінційні люди з рідного містечка Белль чекали, що вона буде чудовою дружиною для Гастона, однак, з її слів, вона хотіла “набагато більшого, ніж вони собі напланували”. Замість того, щоб змінитись і відповідати їхнім очікуванням, вона, натомість, знайшла місце, де могла бути собою.

Не дозволяй страху невідомості зупиняти тебе.

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-Ariel

Ось ще один приклад принцеси, що відмовилась обмежуватись тим, чого хотіли від неї інші, – погляньмо на Аріель. Вона навчила нас, що нормально бути “яскравою панночкою, що обожнює плавання, готовою стати на власні ноги”. Спраглий пригод дух і бажання відкривати нове – це те, що може вести нас усіх.

Шукай та цінуй поради жінок будь-якого віку

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-Pocahontas

Покахонтас досягнула визначних речей, опираючись на допомогу та слушні поради Бабусі Верби. Ми можемо багато чого навчитись від наших бабусь та матерів. Насправді такі “материнські фігури” не конче мусять бути твоїми родичками, так само як у реальному житті бабусі (які потаємно, звісно, можуть бути справжніми феями) можуть допомогти зорієнтуватись у будь-яких життєвих успіхах та невдачах.

Плекай свої сильні сторони

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-Rapunzel-copy

Так само, як ти не мусиш бути “дівчачою”, щоб бути дівчиною, ти не мусиш бути розбишакою, щоб бути сильною жінкою. Погляньмо на Рапунцель: вона наївна та вертка, але надзвичайно винахідлива (особливо коли тримає сковорідку). Вона, може, недостатньо м’язиста, але вона і не потребувала цього, щоб перевершити Максімуса чи дати відсіч розбійникам у Милому Качаті, щоб отримати, чого їй хотілося. Натомість, вона використала свої таланти в веденні переговорів, дипломатичний такт, сягнула успіху, а ми отримали круту пісню і танцювальний номер “Живи і мрій”. Ось що називається безпрограшним ходом!

Тобі не потрібен дозвіл, щоб отримати те, чого ти хочеш.

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-Jasmine

Якщо у тебе є надії та мрії, ти не повинна чекати на дозвіл чи допомогу щоб сягнути їх. Ти сама активна творчиня своєї долі! А не просто “трофей”, як гостро на язик підмічає Жасмін.

Ставай на захист правди

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-Esmeralda

Есмеральда навчила нас, що якщо ми бачимо несправедливість, то повинні протистояти їй, і маємо працювати не покладаючи рук, щоб зробити світ кращим. Наслідуймо її приклад, ставаймо на захист інших, і не забуваймо це робити навіть тоді, коли інші самі стають на свій захист.

Ти не потребуєш порятунку

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-Megara-copy

Геркулес, хай би як там було, грецький бог, і хто врятував його життя? Мегара, бистра думкою, розсудлива героїня-людина, яка подарувала нам фразу: “Так, я панна, і я в халепі, і я можу сама дати собі з цим раду”. Нехай її приклад нагадує нам, що якщо проблема потрапила у наші спритні руки, вона попалась.

Іди за своїм чуттям і досліджуй світ

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-Jane-copy

Від Джейн Портер очікували, що вона буде такою як треба, тобто “справжньою леді”, однак вона не дозволила цьому сувати спиці в колеса її прагнення знань і пристрасті до відкриттів. Вона обрала складну професію, яка вимагала фізичної праці, подорожей у незвідані місця, і вона повністю віддалась цій професії. Додай у цю суміш любов до науки ТА мистецтва, і отримаєш рецепт діснеївської панянки, що дуже надихає.

Сестри – це все

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-nani-lilo

Нані та Ліло показали нам, що мати сестру – це мати найкращу подругу, яка знає про тебе усе, добре і погане, однак все одно завжди безумовно тебе любитиме. Нані було лише дев’ятнадцять, коли вона раптово стала опікункою Ліло. Любов Нані до своєї сестри дала їй сил перед обличчям власної трагедії, і дівчина спрямувала ці сили на те, щоб створити для Ліло щасливу оселю. Хіба буває щось сильніше за це? (Пам’ятаймо, що, зрештою, навіть якщо у нас нема біологічних сестер, подруги насправді як сестри, яких ми можемо собі обрати).

Ти не мусиш жертвувати своїми мріями, якщо закохалась

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-Tiana

Тіана загадала зірці не любов, а власний ресторан. Насправді перше, що ми про неї дізнаємось – її неугасна енергія, спрямована на те, щоб започаткувати свою справу, і ця внутрішня пристрасть не похитнулась ні разу за весь мультфільм. Навіть після того, як вона зустріла Навіна і закохалась у нього, Тіана не кинула своєї мрії і вони надихали одне одного зростати. Тіана показала нам: все, що означає бути закоханою – це мати людину, яка тебе підтримує у твоїх починаннях – і це саме так, як повинно бути.

Бути емоційно вразливою не означає бути слабкою 

What-Disney-Movies-Taught-Us-About-Girl-Power-Elsa

Все своє життя Ельза намагалась “сховати своє єство в душі на дно, бути пильною, щоб не вирвалось воно…” і це ледь не зруйнувало її, поки вона не навчилась відпускати і забувати. Її льодяні сили були геть як її емоції: щось, чим треба управляти, а не те, чого треба боятись. Зрештою, це саме сестринська любов врятувала її та Анну – і так засніжений Арендель зрозумів, що любов – це найпотужніша магія.

Oh My Disney, переклад Галини Герасим

Leave a Reply