Найкращі відповіді на сексистські репліки

Підписники проекту “Щоденний сексизм” поділилися своїми найдотепнішими відповідями на сексистські приставання – веселими, безжальними і не для слабких нервів.

Коли ми стикаємось із сексизмом чи сексуальним домаганням, нас зазвичай поривають різні емоції: страх, гнів, розгубленість, сором, часто також шок або паніка. У такому стані часто неймовірно складно реагувати, і жертви нерідко кажуть про неможливість зберігати холодну голову. Іноді дотепну відповідь придумуєш кількома годинами пізніше і шкодуєш, що вона вчасно не опинилася на язику.

Щоби бути максимально зрозумілими: жертва ніколи не зобов’язана щось кричати у відповідь. Ми не позбавимося жодного різновиду сексизму, якщо навчимо людей, стикаючись із ним, реагувати якимось певним чином; ми зупинимо його, лише заважаючи кривдникам робити перший хід. Часто відповідати просто небезпечно, особливо якщо ви самі або якщо боїтеся, що конфлікт загостриться. Але на той випадок, коли хотілося б відповісти швидко і влучно, читачі твіттеру проекту “Щоденний сексизм” поділилися цього тижня купою чудових гострих реплік.

Деякі були чарівно хитрими.

Kari Berry @KariAnnSpriggs

Коли до мене пристають, я завжди удаю, ніби не почула, й кажу: “Що?” Щобільше їм доводиться повторювати, то дурніше вони виглядають.

Grinch Pal Charlie™ @CannibalKisses

“Жінці місце на кухні” – знаєш що, ти правий. Десь тут був мій ніж.

Lorna Farrington @lolly_chops

Чувак видає звук оргазму, коли я проходжу повз нього. Я: “Це напевно єдиний раз, коли ти взагалі чуєш цей звук у своєму житті”.

Amanda @KrezzyNL

Мужик надзвонював мені і приставав, тому я дала йому номер іншого сексиста, думаю, вони знайдуть багато спільних тем.

Інші відповідали прямо і по суті.

Amy Butterworth @butterworthamy

Хтось просигналив мені з машини, коли я крокувала вздовж дороги. Я крикнула: “Я ЖІНКА, А НЕ ПРОБКА”.

Sally Preston @_sallypreston_

Чоловік: “Класні цицьки”. Я: “Якщо хочеш бути сексистською свинею, принаймні будь точним. У мене фантастичні груди”.

Тиша…

Дехто віддавав перевагу діям, а не словам.

Netty H @NettyH

П’ятирічній дочці семирічний хлопець у парку сказав, що “хлопці найкращі”. Вона тут же показала, що краще за нього вправляється з гімнастичною стінкою.

Дехто вихопив свою секретну зброю.

Eleanor Hyde @eleanorhydenl

Двоє французів у метро обговорюють мене по-французьки: “Вона надто висока [6’+ – тобто більше за 183 см. – прим. перекл.] для жінки”. Я: “Так, і до того ж вона розмовляє французькою”.

Cleo R @CleoR7

Вийшло зупинити машину з купою чоловіків-свистунів, що сіли мені на хвіст. Я запхала в рота великий пончик із пудрою й посміхнулася з повним ротом.

Інші продемонстрували гострий розум і вдатність до гри слів.

Katherine Atkinson @ScattKat

Мужик: “Ти надто худа для мене”. Я: “Який щасливий збіг, ти для мене надто тупий” [thick – одночасно і “товстий”, і “тупий”. – прим.перекл.].

Amy Butterworth @butterworthamy

Чоловік: “Я маю С, К і С, все, що мені треба, – це Е” [в оригіналі гра слів: “all I need is U” звучить так само, як “yсе, що мені треба, це ти”. – прим.перекл.]. Я: “Я маю Б, У, В, А і Й, тому мені не треба Е” [“so I don’t need U”].

Дехто висловлювався прямо.

Áine Ryan @AineSays

Він: “Слухай, люба, я не пристаю до тебе, але…” Я: “НУ ТО НЕ ПРИСТАВАЙ ДО МЕНЕ”.

…Тоді він став агресивним #charmer

Rebecca J.F. @DemonicDragon

Чувак у вагоні, коли попросила його прибрати сумку з сидіння: “На потримай мій х*й”. Я: “Пінцет вдома забула”.

Хтось не побоявся довгого шляху.

Gareth Slater @Gaffeff

Розбираюся зі скаргою. “Я хочу поговорити з вашим менеджером, і сподіваюся, це не якась жінка”, – “Мій бос – жінка”, – “А її бос тоді?” – “І її бос теж”, – відповідаю я. Він заявив: “Якщо доведеться, я буду скаржитися директору”. “Ем, не знаю, що вона вам відповість”. Він повісився!

Інші мали гострі кігтики.

Rowan @AlternateRowan

Колега-чоловік: “Не зважайте на неї, в неї місячні”. Я: “Якби з мене текла кров завжди, коли ти мене бісиш, я б уже мала малокрів’я”.

Vicky C. @_Vickycee

Подруга чула, як мужик крикнув дівчині: “Сядь мені на обличчя!”, – вона відповіла: “Що, твій ніс більший за твій член?” КЛАС!

Karen Evans @Karen_M_Evans

Нова робота, перша нарада, я єдина жінка, начальник питає, де кава. Відповідь: “Не знаю, але якщо ви її знайдете, то моя – з молоком і без цукру”.

А дехто бив ворога його ж зброєю.

Rachel Mistletone @Rachel_Malone

Здибала ексгібіціоніста в автобусі, коли мені було 19. Пирхнула і сказала, що бачила більше м’яса на хвартуху м’ясника. Чувак вийшов з автобуса похнюплений.

Manners Punk @punk_manners

По дорозі додому якийсь чувак тре мій зад. Я хапаю його руку, високо підіймаю й кажу: “Хтось загубив руку? Я знайшла її на своїй дупі!”

Gunboat Diplomat @soapachu

– Боже, подивіться на он ті цицьки!

– Ну, принаймні хтось із нас має щось, про що варто кричати.

Bluestocking @MistressLoz

Останнього разу, коли чоловік назвав мене сукою, бо не приставала на його неприємні пропозиції, я почала на нього лаяти гучно і довго, поки він не втік.

Інші поради надійшли від наших прекрасних союзників-чоловіків:

Tauriq Moosa @tauriqmoosa

Рішуче побіг до машини з чуваками, котрі улюлюкали моїм подругам. Вони швидко зникли.

А інші надійшли від чоловіків, котрі самі зіткнулись із сексизмом.

Philip Kemp @philkemp1975

Мій зріст 6’7 [204 см]… п’яна жінка схопила мене й питає: “Чи ‘все’ пропорційне?” Я сказав: “На жаль, ні. Якби так, я був би 7’7 зростом”.

Але особисто моє улюблене – це просто повний відпад, офігенне перше місце в топі:

Rosie Balls @RosieBalls

Мужик якось голосно зауважив, що я маю величезні цицьки. Я подивилася вниз, на них, і скрикнула, наче ніколи раніше їх не помічала.

Переклад: Марія Семашина
Laura Bates

Leave a Reply